O Apartamentach Żuraw

Apartamenty Żuraw

Obiekt Apartamenty Żuraw oferuje noclegi bez wyżywienia w czterech nowo wyremontowanych apartamentach: Żurawiu (studio), Neptunie, Mariackim oraz Ratuszu. Apartamenty urządzone zostały w nowoczesnym stylu z przytulnym klimatem w celu zapewnienia jak największego komfortu podczas pobytu. Z okien każdego pokoju rozpościera się widok na rzekę Motławę, Marinę Gdańską, Wyspę Spichrzów oraz Żurawia. Apartamenty wyposażone są w wygodne łóżka, strefy wypoczynkowe, ekspresy do kawy, zestawy do parzenia herbaty, lodówki, telewizory oraz podstawowe naczynia i sztućce. Każdy z apartamentów posiada łazienkę na wyłączność z ogrzewaną podłogą, suszarką, zestawami kosmetyków i ręcznikami. Studio Żuraw zaopatrzone zostało również w aneks kuchenny.

Apartamenty Żuraw zlokalizowane są na Długim Pobrzeżu nad Motławą dzięki czemu wszystkie zabytki Starego Miasta są na wyciągnięcie ręki. W najbliższym otoczeniu Apartamentów znajduje się średniowieczny dźwig portowy Żuraw, statek Sołdek, Filharmonia Bałtycka do której można dotrzeć spacerem przez kładkę, Narodowe Muzeum Morskie oraz koło widokowe AmberSky. Spacerem wzdłuż Długiego Pobrzeża można w kilka minut dojść do Zielonej Bramy i Traktu Królewskiego gdzie znajdują się najbardziej popularne zabytki w Gdańsku takie jak: Ratusz Głównego Miasta, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Dom Uphagena, Królewskie Kamieniczki i Złota Brama. Po wejściu na wieżę odremontowanej Bazyliki Mariackiej można spojrzeć ponad dachami kamienic na zabytkowe miasto i okolice. Uliczkami Starego miasta można spacerować od zmierzchu do świtu, poznając historię miasta w filiach Muzeum Narodowego: Muzeum Morskiego, Archeologicznego, Bursztynu oraz Muzeum II wojny Światowej. W sezonie można również skorzystać z rejsów wycieczkowych białą flotą. Katamaranami Żeglugi Gdańskiej można odbyć rejsy na Westerplatte, do Sopotu, na Hel czy też do rosyjskiego Bałtyjska. Rejsy można również odbyć na Galeonach: Lwie i Czarnej Perle. Cieszą się dużą popularnością, a odpływają z nabrzeża w odległości 200 metrów od naszych Apartamentów.

Najpopularniejsze udogodnienia:

  • pokoje dla niepalących
  • transfer z lotniska
  • pokoje rodzinne
  • bezpłatne WiFi
  • kuchnia
  • TV LCD

Rekomendacje

Niesamowita okolica

Apartamenty Żuraw znajdują się na Długim Pobrzeżu nad Motławą skąd wszędzie jest blisko żeby poznać ulice i zabytki starego miasta. W sezonie można również skorzystać z rejsów wycieczkowych białą flotą. Katamaranami Żeglugi Gdańskiej można odbyć rejsy na Westerplatte, do Sopotu, na Hel czy też do rosyjskiego Bałtyjska. Rejsy można również odbyć na Galeonach: Lwie i Czarnej Perle. Cieszą się dużą popularnością, a odpływają z nabrzeża w odległości 200 metrów od naszych Apartamentów.

W najbliższym otoczeniu Apartamentów znajduje się średniowieczny dźwig portowy Żuraw, statek Sołdek, Filharmonia Bałtycka do której można dotrzeć spacerem przez kładkę oraz na Wyspie Spichrzów koło widokowe AmberSky. Spacerem wzdłuż Długiego Pobrzeża można dojść w kilka minut do Zielonej Bramy i Traktu Królewskiego gdzie znajdują się najbardziej popularne zabytki w Gdańsku takie jak: Ratusz Głównego Miasta, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Dom Uphagena, Królewskie Kamieniczki i Złota Brama. Uliczkami Starego miasta można spacerować od zmierzchu do świtu, poznając historię miasta w filiach Muzeum Narodowego: Muzeum Morskiego, Archeologicznego, Bursztynu, Muzeum II wojny Światowej. Można wejść na wieżę odremontowanej Bazyliki Mariackiej i spojrzeć ponad dachami kamienic na zabytkowe miasto i okolice.

Apartamenty Żuraw oferują również bezpłatne usługi dodatkowe: zorganizowanie transferu z/na lotnisko oraz wypożyczenie deski do prasowania i żelazka. W kamienicy znajduje się również sklep pamiątkowy oferujący rabaty dla naszych gości.
Nasze Apartamenty powstały z myślą o wszystkich tych, którzy chcą spędzić niesamowite chwile – w samym sercu Gdańska – w przytulnym miejscu o wysokim standardzie.